Byty Praha bez realitky

Alternativu ke klasickému způsobu pořízení nového bydlení „hledám byty praha – procházím inzeráty – volá realitní kancelář – jdu na prohlídku – kupuju“ – tvoří stále početnější nákupy bytů bez realitky. Praha není výjimkou a nové bydlení si zde bez účasti realitních kanceláří pořizuje stále více lidí.

Bez realitky Praha: nemusíte riskovat

Vedle hledání na vlastní pěst máte ještě jednu možnost, jak najít nové byty v Praze bez realitky. Tou možností jsou nabídky přímo od developerů. V tomto případě kupujete byt přímo od majitele nebo zastřešující společnosti, která za novostavbou přímo stojí.

Výhody nákupu bytu v Praze bez realitky

Pořízení bytu přímo od developera bez účasti realitní kanceláře má několik velmi zajímavých výhod:

 • byt kupujete přímo od majitele, neplatíte tedy provizi makléři
 • nové byty je možné lehce financovat úvěry (úvěrové společnosti často s developery spolupracují)
 • byt si často můžete ještě před dostavěním přizpůsobit dle svého vkusu
 • přesně znáte původ svého nového bytu

Jak na nákup bez realitky v Praze?

Pro většinu lidí je nákup bytu největší investicí v jejich životě. Také rozhodně většinou nejde o zkušenost, kterou byste absolvovali vícekrát. Proto jsme pro vás připravili pár jednoduchých rad, na co si dát při nákupu bytu přímo od developera pozor.

 • Nekupujte byt, který se ještě nezačal stavět
  Pokud si nevyberete nový byt v Praze od některého ze známých developerů, nedoporučujeme vám platit zálohu ani celou kupní cenu před započetím stavby. Nejenže byt musíte splácet dlouho předtím, než se do něj nastěhujete, ale také nemáte jistotu, že byt bude dokončen včas a za dohodnutých podmínek.
 • Hledejte reference
  Prozkoumejte internet a hledejte diskuse, ve kterých se developer a jeho realizované projekty probírají. Pokud najdete negativní zkušenosti, buďte ve střehu, mohly by se opakovat. 
 • Konzultujte smlouvu
  Ruku na srdce – kdo se vyzná v mnohostránkových smlouvách s často drobným písmem a nesrozumitelnými odstavci? Kupujete-li byt přímo od developera, nechte smlouvu projít zkušeným advokátem, který vám řekne, zda je vše v pořádku, nebo zda byste měli nechat některou část přepracovat.
 • Ptejte se na detaily
  Nezapomeňte dopředu zjistit, jak to bude s parkováním, jak se společnými prostory domu, jak se budou hradit služby, jaké budou poplatky na údržbu a kdo má dům vlastně po technické stránce na starost.