Bydlení pro rodiny s dětmi v Praze

Bydlení v Praze může být, i přestože jde o velkoměsto, ideální i pro rodiny s dětmi. Kromě turistických lákadel, pulsujícího nočního života a uspěchaného tempa byznys center totiž Praha oplývá i parky, volnočasovými areály a nepřebernou nabídkou kroužků i dětských center pro nejmenší.

Klidné bydlení v Praze

Pokud si tedy zrovna nevyberete některou z rušných lokalit v centru nebo starých sídlišť na okraji, může být bydlení pro rodiny s dětmi v Praze překvapivě komfortní. Hledáte-li klidné bydlení pro v Praze pro celou rodinu, pak sledujte tato kritéria:

  • Velikost bytu – do 1+1 se s dětmi budete skládat poměrně obtížně, dívejte se alespoň po bytech 2+1, 2+kk nebo větších.
  • Poloha bytu – bydlení v Praze je extrémně různorodé – najdete zde jak byty prakticky v lese, tak i uprostřed nejrušnějších dopravních tepen. S dětmi logicky volte spíše klidnější část, ale s dobrou dostupností.
  • Dostupnost – ta je velmi důležitá. Byt v Praze hledejte tak, abyste nemuseli dělat svým dětem taxikáře. Blízkost metra, tramvaje nebo autobusu vám každodenní vypravování dětí do škol či kroužků značně usnadní.
  • Občanská vybavenost – hledejte v okolí bytu školy, školky, parky, obchody, ale i lékaře nebo sportovní areály. Cokoliv v blízkosti vašeho nového bydliště vám bydlení jen zpříjemní. Pokud můžete vybírat, dbejte i na takové detaily.
  • Cena a typ bytu – s malými dětmi se nejspíš do rekonstrukce pouštět nebudete, proto je pro rodinu s dětmi vhodná novostavba. Navíc máte jistotu, že bude vše fungovat, a že třeba topení nevypoví službu uprostřed koupání. Rodiny s dětmi často řeší bydlení v Praze novostavbou ve čtvrtích dál od centra za dobrou cenu a s veškerou vybaveností.

Pokud se chcete podívat na konkrétní příklady bydlení v Praze pro rodiny s dětmi, podívejte se na vybrané developerské projekty, které jsou pro klidné bydlení jako stvořené.