Češi touží po vlastním bydlení. Developeři jim vycházejí vstříc

Češi touží po vlastním bydlení. Developeři jim vycházejí vstříc

Jistota, zázemí nebo dobrá investice. Tak Češi nejčastěji zdůvodňují touhu po vlastním bytu nebo domu. Podle výzkumu Sociologického ústavu Akademie věd ČR považuje více než 80 % Čechů za ideál vlastnictví nemovitosti.

Tento trend přitom sílí. Před 15 lety po bydlení ve vlastním toužilo o 5 % méně lidí. Přesně o tuto hodnotu klesla za 15 let i obliba nájmů.

Vlastní nemovitost chtějí mít Češi nejčastěji z racionálních důvodů, jako je dobrá investice nebo jistota. Někteří ale podléhají tlaku společnosti, která vlastnictví upřednostňuje před nájmem.

V Praze se prodalo 7 tisíc bytů

Zájem o vlastní byt dokládají i statistiky. Podle nich se loni jen v hlavním městě prodalo více než 7 tisíc bytů. Developerské projekty v Praze proto zažívají boom. Do 4 let plánují společnosti postavit více než 33 tisíc bytů.

Poptávka přitom výrazně přesahuje nabídku. Byty v Praze 7 vznikly místo chátrajícího mrakodrapu a byly rychle vyprodané.

Bydlení v Karlíně totiž nabízí spoustu výhod - například sportovní vyžití nebo zeleň v okolí. Obyvatelé se navíc za 15 minut dostanou autem nebo hromadnou dopravou až do centra.

Nové byty v Praze 7

FINEP HOLDING se rozhodl na úspěch svého projektu navázat. Postaví proto nové byty v Karlíně. Domy vzniknou v místě kultury a letnch koncertů a nabídnou spoustu bytů od 30 do 100 metrů čtverečních.

Každý byt bude mít balkon, sklepní kóji a parkovací stání. Samozřejmostí jsou obchody a služby v okolí domů.

<< Zobrazit všechny aktuality